Wolontariat z Farming 4 Hunger to świetny sposób na pomoc głodującym

Jeśli szukasz sposobu, aby pomóc ludziom w Twojej okolicy, rozważ wolontariat w organizacji non-profit, takiej jak Farming 4 Hunger. Istnieje niezliczona ilość sposobów, na które możesz pomóc głodującym. Oto kilka z nich:

Rolnicy

Aby walczyć z głodem w Ameryce, rolnicy współpracują z programem rządu USA Feed the Future, aby wzmocnić systemy żywnościowe oraz poprawić odżywianie i odporność. Projekt obejmuje współpracę wielu agencji rządowych, sektora prywatnego, naukowców i rządów partnerskich w celu zapewnienia awaryjnej pomocy żywnościowej i poprawy życia najbardziej narażonych populacji na całym świecie. Program pomógł nakarmić 43 miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych i zwiększył podaż żywności o prawie 30% od momentu jego powstania w 2004 roku.

Istnieje wiele korzyści z tego modelu zrównoważonego rolnictwa, w tym zmniejszenie braku bezpieczeństwa żywnościowego gospodarstw domowych. Oprócz poprawy żywienia i zmniejszenia ubóstwa, przyczynia się on do zdrowia środowiska i zwiększa plony w przeliczeniu na akr. Umożliwia również ludziom osiąganie wyższych dochodów. Zespół projektu składa się z 78 naukowców i 53 organizacji z 23 krajów i ponad 50 partnerów rozwojowych. Cele projektu na rok 2015 koncentrują się na podwojeniu dochodów małych producentów żywności i uczynieniu ich systemów rolniczych bardziej odpornymi na katastrofy.

Więźniowie

Linda Canfield, dyrektor ds. rozwoju Farming 4 Hunger, wyjaśnia, że wielu więźniów wychodzi z więzienia z 50 dolarami i życzeniem powodzenia. Farming 4 Hunger daje tym ludziom kolejną szansę. Wielu więźniów nie było kochanych i szanowanych, gdy zostali zwolnieni z więzienia, więc chcą dać im drugą szansę. Mówi, że ci więźniowie skorzystają z pracy wykonanej na farmie. Więźniowie, którzy uczestniczyli w projekcie, zyskali duże poczucie własnej wartości i wielu z nich jest teraz gotowych dać sobie drugą szansę.

Banki żywności w niektórych stanach mają problemy z zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania. Z powodu niedawnej recesji gospodarczej zapotrzebowanie na pomoc żywnościową w niektórych spiżarniach wzrosło dwukrotnie. Tymczasem w budżetach stanowych dokonano cięć w agencjach pomocy społecznej. Na szczęście niektóre stany podjęły działania, by zapewnić pomoc. Projekty rolnicze dla więźniów zostały rozszerzone w Michigan i Ohio, podczas gdy Teksas ogłosił plany poprawy programów szkolenia zawodowego dla więźniów pracujących w bankach żywności. Więźniowie mogą uprawiać warzywa, sortować żywność i wnosić inny pożyteczny wkład w sprawy banku żywności.

College of Southern Maryland

Organizacja non-profit 501(c)(3), Farming 4 Hunger, jest projektem opartym na społeczności, który dostarcza lokalną żywność ludziom w potrzebie. Program ten uprawia ponad milion funtów lokalnie uprawianej żywności każdego roku. Oprócz dostarczanej żywności, projekt ten pomaga również lokalnym rolnikom związać koniec z końcem. Aby uzyskać więcej informacji o Farming 4 Hunger, odwiedź ich stronę internetową. Da Ci to wyobrażenie o wpływie, jaki ma ten program.

We współpracy z organizacją non-profit Farming 4 Hunger, College of Southern Maryland buduje ogród demonstracyjny, aby zapewnić żywność dla głodujących. Projekt ten nie tylko dostarczy świeże warzywa dla potrzebujących, ale także zaoferuje momenty nauki o poszukiwaniu celów, budowaniu zespołu i samowystarczalności. Projekt służy również jako narzędzie dydaktyczne do nauczania uczniów o samowystarczalności i korzyściach z wolontariatu.

Maryland Food Bank

Aby pomóc nakarmić głodnych w naszej społeczności, Maryland Food Bank i Farming 4 Hunger nawiązały współpracę w celu uprawy warzyw i innych świeżych produktów dla mobilnych spiżarni. Mobilne spiżarnie Maryland Food Bank dostarczają świeże produkty do mieszkańców południowego Maryland o niskich dochodach i służą jako źródło natychmiastowej pomocy dla osób potrzebujących. Do tej pory Farming 4 Hunger wyhodował ponad 1 milion funtów lokalnie uprawianej żywności rocznie. Żywność ta pomaga utrzymać się lokalnym farmom i zapewnia świeże produkty dla potrzebujących.

Bank Żywności w Południowym Maryland obsługuje około 5,500 gospodarstw domowych o niskich dochodach, a w zeszłym miesiącu bank żywności dostarczył jedną trzecią swojego miesięcznego zapotrzebowania na świeże produkty. Przeciętnie, jeden akr upraw Farming 4 Hunger może wyżywić czteroosobową rodzinę przez cały miesiąc. Jeśli pojedynczy rolnik przekaże co miesiąc pięć lub sześć funtów produktów do banku żywności, może to wyżywić rodzinę przez 11 do 18 razy.

Harley-Davidson

Jedna z najbardziej znanych firm motocyklowych nawiązała współpracę z organizacją nonprofit Farming 4 Hunger, aby zbudować farmę w Ugandzie. Fundacja Harley-Davidson wspiera projekt Farming 4 Hunger od 2012 roku, a ostatnio odnowiła swoje zaangażowanie w pomoc potrzebującym mieszkańcom Milwaukee. To nowe partnerstwo pozwoli fundacji przekazać 2,5 miliona dolarów w ciągu trzech lat na realizację projektu. Dodatkowo Harley-Davidson zorganizuje konkurs na nazwę farmy, który z pewnością wygeneruje wiele odniesień do Harleya.

Oprócz wsparcia finansowego, Fundacja Harleya-Davidsona wspiera również farmę Hunger Task Force we Franklin w stanie Wisconsin. Farma ta zajmuje się uprawą szerokiej gamy świeżych produktów i dostarczaniem ich do lokalnych spiżarni. W zeszłym roku zebrano tam ponad trzysta tysięcy funtów produktów, które trafiły do różnych lokalnych spiżarni, kuchni dla ubogich oraz programów mieszkaniowych dla osób starszych o niskich dochodach. Wsparcie Fundacji Harley-Davidson dla farmy Hunger Task Force zapewni nieoceniony początek lokalnym programom walki z głodem.

Podobne tematy