Porównanie rolnictwa i myślistwa

Porównując farming vs hunting, ważne jest, aby zrozumieć różnice między tymi dwoma zawodami. W tym artykule omówimy:

Różnice w wysokości człowieka między rolnictwem a myślistwem

Zmiany w wysokości człowieka są prawdopodobnie związane ze sposobem życia ludzi. Przejście z polowania na rolnictwo zmieniło spożycie witaminy D i mogło zmienić pigmentację skóry. Naukowcy byli w stanie prześledzić wzrost i spadek wzrostu Europejczyków dzięki nowo odkrytej kolekcji starożytnego DNA. Przed rolnictwem mieszkańcy Anatolii byli stosunkowo wysocy, a ich krewni, Yamnaya, byli jeszcze wyżsi. Północni Europejczycy odziedziczyli więcej DNA Yamnaya niż południowi Europejczycy i stopniowo stawali się niżsi, gdy następowało przejście na rolnictwo.

W swoim badaniu naukowcy wykorzystali starożytne DNA 167 osobników, aby określić długość każdej osoby. Następnie użyli wskaźników stresu na kościach, a także genetycznego rodowodu, aby stworzyć model wysokości dorosłego człowieka. Badacze odkryli, że osoby z neolitu były średnio o jeden cal krótsze niż późniejsi ludzie, a wysokość stale rosła przez epoki miedzi i brązu. Oprócz wzrostu badacze odkryli, że przejście na rolnictwo mogło mieć wpływ na zdrowie naszych przodków.

Najkrótsze populacje ludzi to te z Afryki równikowej i Ameryki Południowej. Populacje te są w większości krótkowłose i żyją w lasach tropikalnych i na wyspach. Natomiast najwyższe populacje żyją w półsuchych regionach południowej Afryki. Są one również zróżnicowane pod względem wzrostu, przy czym najwyższa z tych trzech populacji jest populacja Twa w DRK.

Różnice w wysokości człowieka między rolnictwem a myślistwem wydają się być związane z wieloma czynnikami. Na przykład w badaniu prowadzonym przez Stephanie Marciniak z Penn State University w State College w Pensylwanii stwierdzono, że przyspieszone okresy dojrzewania i dzieciństwa były związane z większym prawdopodobieństwem przeżycia. Większy rozmiar ciała był związany z większą szansą na przeżycie. Wynik ten był jeszcze silniejszy, gdy populacje były bliżej siebie.

Dostosowanie modelu myśliwego-rolnika do Twojego rynku

Dostosowanie modelu sprzedaży myśliwego-rolnika to potężny sposób na poprawę współpracy i zamknięcie większej liczby transakcji wysokiej jakości. Dla początkujących firm może to być trudne zadanie, ponieważ na początku ich zespół sprzedaży jest zazwyczaj niewielki lub w ogóle nie istnieje. Ale będziesz zaskoczony, jak skuteczne może to być! Skorzystaj z tych wskazówek, aby zbudować zwycięski zespół sprzedaży:

Możesz zastosować w swoim zespole model sprzedaży hunter-farmer, tworząc dwie odrębne role dla swoich handlowców: hunterów, którzy skupiają się na zdobywaniu nowych klientów, oraz farmerów, którzy pracują nad utrzymaniem przekonanych klientów. Obie te role odgrywają istotną rolę w procesie sprzedaży. Podejście typu hunter-farmer pozwala wykorzystać swoje mocne strony i zbudować bardzo wartościową bazę klientów.

Cykl sprzedaży linii produktów tej firmy wynosi sześć miesięcy, a sprzedawcy rozwijają bliskie relacje z klientami w trakcie procesu sprzedaży. Przejście na nowy system jest często trudne, a nowy system będzie miał wpływ na setki klientów i cały Twój zespół sprzedaży. Pamiętaj, aby opracować wytyczne dotyczące wdrażania modelu hunter-farmer, aby każdy mógł pracować w najlepszy sposób. Następnie możesz rozpocząć wdrażanie modelu hunter-farmer na swoim rynku.

Aby przejście było jak najbardziej płynne, rozłóż fazę przejścia na konta na trzy do czterech miesięcy i upewnij się, że przejście jest powiązane z istniejącym biznesem. Ważniejsza część wynagrodzenia huntera powinna trafić do nowego biznesu. Osoba rozwijająca nowy biznes powinna skupić się na rozwoju relacji i dzielić zmienne wynagrodzenie z rolnikiem. Dla bardziej płynnego przejścia ważne jest, aby kierownictwo komunikowało nowy model i zarządzało procesem przejścia.

Zwiększanie kwot nie sprawia, że polowania są bardziej skuteczne lub opłacalne

Istnieją kraje, w których kwoty są wyższe niż 0,5 lwa na kilometr kwadratowy, takie jak Zimbabwe i Burkina Faso. Jednak rzeczywiste odłowy lwów są znacznie niższe. W związku z tym korzyści ze zwiększenia kwot są niewielkie. W rzeczywistości zwiększenie kwot raczej nie zwiększy liczby lwów.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Imperial College London i University of Cape Town. Wykorzystali oni modele naturalnych populacji do oszacowania wzrostu populacji lwów. Oszacowali, że populacja lwów wzrośnie z trzydziestu do 100 w ciągu 30 lat, a kwota łowiecka wzrośnie z piętnastu do 22. Badanie wykazało również, że polowania na lwy byłyby mniej opłacalne, gdyby kwoty zostały zwiększone. W niektórych krajach kwoty polowań na lwy są ustalone na poziomie 20 procent, a w innych nie.

Zwiększanie kwot polowań na lwy nie jest rozwiązaniem problemu konfliktu człowiek-lew. Choć kwoty mogą zapewnić ograniczone korzyści dla społeczności, to w dłuższej perspektywie nie przynoszą żadnych korzyści dla działań na rzecz ochrony przyrody. W niektórych krajach, takich jak Namibia, Zimbabwe i Mozambik, kwoty są ustalane na podstawie opinii przedstawicieli państwowych agencji ds. ochrony przyrody, operatorów polowań i innych zainteresowanych stron. W wielu krajach kwoty są oparte na raportach o konfliktach, które niekoniecznie odzwierciedlają rzeczywistą liczbę lwów w danym regionie. Wielu z tych operatorów sugerowało nakładanie kar za strzelanie do nieletnich lwów, zmniejszenie kwot oraz czasowe zawieszanie licencji myśliwskich.

W ostatnich latach polowania na lwy stały się przedmiotem międzynarodowej kontroli. Państwa strefy w Afryce Zachodniej powinny przyjąć podejście zachowawcze i wdrożyć tymczasowe pułapy kwot, monitorowanie trofeów oraz adaptacyjne zarządzanie kwotami do czasu wprowadzenia ograniczeń wiekowych. Chociaż te środki nie sprawiają, że polowanie jest bardziej opłacalne lub skuteczne, pomagają one zmniejszyć liczbę lwów w regionie. Powinny one również przyczynić się do zmniejszenia ilości pozyskiwanych trofeów.

Koszt zespołu składającego się wyłącznie z myśliwych

Zespół sprzedaży składający się z myśliwych jest bardzo korzystny dla firmy, ale firma może mieć problemy z utrzymaniem klientów, jeśli skupi się wyłącznie na sprowadzaniu nowych firm. Myśliwi stawiają sobie za priorytet znalezienie nowych perspektyw, co oznacza, że są bardziej agresywni niż rolnicy. Rolnicy skupiają się na utrzymaniu istniejących klientów. Z drugiej strony, myśliwi stawiają na zapobieganie i promocję. Farmerzy nie lubią podejmować ryzyka i mają tendencję do unikania nowych klientów. W związku z tym skupiają się na utrzymaniu klientów.

Jeśli chodzi o generowanie leadów, zespół myśliwych jest bardzo kosztowny. Zespół sprzedaży myśliwskiej koncentruje się na budowaniu relacji z potencjalnymi klientami poprzez pukanie do drzwi i nawiązywanie kontaktów. Zespół sprzedaży myśliwskiej musi regularnie kontaktować się z potencjalnymi klientami, aby budować relacje. Musi również być w stanie wyróżnić się na tle konkurencji i być pierwszym telefonem dla potencjalnych klientów, gdy są gotowi do zakupu.

Kolejną zaletą zatrudniania zespołu myśliwych jest to, że nie muszą oni być ze sobą skłóceni. Rolnicy mogą wspierać zespół myśliwych, podczas gdy myśliwi mają tendencję do skupiania się na najważniejszych zadaniach. Rolnicy są zazwyczaj opłacani mniej niż myśliwi, co oznacza, że mogą wspierać wielu myśliwych. Rola farmera jest w dużym stopniu zależna od wyników łowcy, ale dodatkowe pieniądze mogą być tego warte.

Zespół myśliwych i farmerów jest istotną częścią każdego zespołu sprzedaży. Współpracują oni ściśle ze sobą, aby pomóc firmie w osiągnięciu sprzedaży. Rolnicy to ci, którzy zamykają transakcje i pielęgnują istniejące, podczas gdy myśliwi skupiają się na relacjach i nowych. Myśliwi mają większe szanse na zdobycie nowych klientów, gdy zostaną dobrani do farmerów. Jak więc stworzyć zespół farmerów i myśliwych? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Podobne tematy