4G Agri, niezależna od smartfonów profesjonalna skrzynka telematyczna, którą można zarejestrować w kilku prostych krokach. Po zainstalowaniu, skrzynka może śledzić w chmurze Twoje pojazdy, prace, zużycie paliwa i wiele innych. Rolnictwo nigdy nie było bardziej połączone, a 4G Agri stale dodaje nowe usługi. Tak więc, jeśli myślisz o modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej swojego gospodarstwa, rozważ 4G Agri.
RTK
Jeśli jesteś rolnikiem, prawdopodobnie słyszałeś o Real Time Kinematic (RTK) GPS. Technologia ta łączy nawigację satelitarną i mapowanie naziemne, zapewniając bardzo dokładne sterowanie maszynami w każdym terenie. RTK wykorzystuje stałą stację bazową do zbierania danych z konstelacji satelitów GPS i przekazywania ich do odbiornika. Odbiornik wykorzystuje przetwarzanie nośnej różnicy faz w czasie rzeczywistym do przetwarzania informacji o pozycjonowaniu satelitarnym i odbierania danych, a następnie przekształca je w wyniki pozycjonowania na poziomie centymetrów.
Pojedyncza stacja bazowa RTK ma ograniczony zasięg, a do prawidłowego działania wymaga podobnej konstelacji satelitów. Systemu najlepiej używać w połączeniu z siecią stacji bazowych, takich jak RTKF Net, która posiada wiele stacji bazowych na terenie Wielkiej Brytanii i Kanady. System jest w stanie zapewnić dokładne dane w czasie rzeczywistym na temat gospodarstw i rancz. Korzystając z sieci stacji bazowych, indywidualny rolnik może otrzymać dokładne dane w niemal każdej lokalizacji.
Komórkowe konto RTK może dostarczyć dokładnych danych w najmniejszej ziarnistości, ale może też być uciążliwe, jeśli system nie sprawdzi się w danej lokalizacji. Intuicom, na przykład, produkuje komórkowy sprzęt do korekcji RTK dla zastosowań rolniczych. Jednak konta RTK komórkowego mają tendencję do bycia w niepełnym wymiarze czasu. W związku z tym może się okazać, że Twój obecny system nie działa już prawidłowo lub że musisz kupić nowy.
Jeśli jesteś rolnikiem, który chce dokonać modernizacji do nowego modelu urządzenia RTK, rozważ skorzystanie z programu kredytu kupieckiego, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupie. Program ten umożliwia rolnikom otrzymanie 500 dolarów kredytu na wymianę urządzenia RTK Bridge-X 4G LTE. Program ten akceptuje również inne marki systemów prowadzenia RTK. Może być konieczne uaktualnienie modemu, aby odbierać sygnał 4G.
Sieć LoRaWAN firmy Telit
Społeczność rolnicza zwraca się ku Internetowi Rzeczy (IoT), aby uzyskać użyteczne dane analityczne i zwiększyć wydajność. Do 2020 roku branża ta ma stać się jednym z pięciu największych rynków IoT, a sieć LoRa firmy Telit dla rolnictwa umożliwia korzystanie z tych postępów. Urządzenia zgodne z technologią LoRa, takie jak czujniki LoRa, obsługują protokół LoRaWAN i mają niską moc. Czujniki z obsługą LoRa przesyłają dane do chmury i pomagają gospodarstwom podejmować bardziej świadome decyzje.
LoRaWAN to sieć bezprzewodowa o małej mocy i dużym zasięgu. Umożliwia rolnikom instalowanie na polach niewielkich urządzeń z czujnikami w celu monitorowania warunków upraw i zwierząt gospodarskich. Technologia ta pozwala rolnikom na zdalny podgląd tych danych za pomocą komputerów lub smartfonów. Sieć LoRa została nawet wykorzystana do celów rolniczych, czego jednym z przykładów jest Liban. Sieć LoRaWAN firmy Telit dla rolnictwa została wykorzystana do monitorowania poziomu wody w zbiornikach magazynowych w winnicy.
Sieć LoRaWAN zapewnia również łączność z urządzeniami, które zbierają dane z różnych źródeł. Bramki LoRaWAN to małe czujniki zasilane bateriami, które komunikują się z innymi węzłami LoRaWAN. Bramki LoRaWAN odbierają dane z urządzeń sensorycznych i przesyłają je do Internetu. Bramki LoRaWAN wykorzystują sieci o wysokiej przepustowości do wysyłania i odbierania danych. Gdy bezpośrednie połączenie z internetem nie jest możliwe, system wykorzystuje połączenie komórkowe. Chociaż ta metoda może być lepsza niż żadna, może również wymagać dodatkowych kosztów abonamentu komórkowego.
Aby połączyć się z siecią LoRaWAN firmy Telit, rolnik musi najpierw podłączyć bramkę LoRaWAN do aplikacji w sieci The Things Network. Następnie musi zarejestrować urządzenie w sieci TTN, aby było ono widoczne w Internecie. Z podłączeniem węzłów do TTN wiąże się kilka kroków. Każde urządzenie sensoryczne i bramka muszą zarejestrować się w sieci za pomocą aplikacji TTN.
Projekt „Connected Farm” firmy Case IH
Coraz większa liczba rolników przyjmuje koncepcję „connected farm”, aby ich działania rolnicze były bardziej wydajne i skuteczne. Oprócz inteligentniejszego sterowania ciągnikiem, te nowe innowacje oferują wiele dodatkowych korzyści. Case IH uruchamia program beta NDVI, nowego czujnika upraw, który dostarcza klientom beta informacji o wskaźniku NDVI w czasie rzeczywistym. Technologia ta pomoże agronomom określić, kiedy należy zastosować określone nawozy lub pestycydy, a także umożliwi rolnikom monitorowanie danych pogodowych w terenie.
Projekt Case IH Connected Farm będzie wykorzystywał najnowsze technologie w celu stworzenia lepszych doświadczeń rolniczych związanych z łącznością. Firmowy system zarządzania gospodarstwem AFS Connect zapewnia rolnikom wgląd w czasie rzeczywistym w wydajność ich maszyn. Ten system oprogramowania zapewnia rolnikom wiele opcji zarządzania pojazdami, ułatwiając optymalną wydajność sprzętu. Dzięki AFS Connect operatorzy będą mogli zobaczyć wszystko w kabinie, od godzin pracy maszyny po potrzeby serwisowe.
Uzyskanie przez rolników dostępu do strony internetowej Case IH umożliwi rolnikom monitorowanie ich działań rolniczych i zamieszczanie treści w mediach społecznościowych. Wielu rolników jest zainteresowanych wykorzystaniem mediów społecznościowych w celu poprawy wyników finansowych. Dzięki usprawnieniu interakcji z mediami społecznościowymi firma Case IH będzie mogła zaspokoić ich potrzeby. A ponieważ współpracują z Bolthouse Farms w celu opracowania autonomicznych ciągników, będą w stanie dostarczyć konsumentom więcej treści.
Connect Magnum to najnowszy ciągnik Case IH, który może pochwalić się pełną integracją technologii. Waży 32 000 funtów i jest w stanie wyprodukować 380 koni mechanicznych. Podłączony do ciągnika portal Advanced Farming Systems łączy zdalnego menedżera z różnymi funkcjami ciągnika. Platforma oprogramowania dostosowana do konkretnego przypadku pozwala również użytkownikom na dzielenie się danymi ze zdalnym personelem zarządzającym. Warto zauważyć, że systemy te mogą być również używane w trybie offline, bez połączenia.
Usługi benchmarkingowe Telit Cluster DSS
rozszerzają możliwości istniejących systemów wspomagania decyzji (DSS). Usługi te polegają na zbieraniu i integrowaniu danych, monitorowaniu różnych warunków oraz dostarczaniu zaleceń i porad na podstawie tych obserwacji. Usługi benchmarkingu dają rolnikom możliwość zmierzenia swoich wyników w stosunku do podobnych gospodarstw. Korzystając z usług benchmarkingowych, rolnicy mogą uzyskać wgląd w to, które praktyki rolnicze są bardziej opłacalne. Główne funkcje usług benchmarkingowych obejmują obliczanie wielkości ekonomicznej gospodarstwa w oparciu o dedykowane algorytmy, prezentowanie wykresów innych gospodarstw oraz uzyskiwanie informacji o cenach materiałów rolnych w poprzednich latach.
Regionalne/lokalne mikrocentra przetwarzania danych typu edge
Telit ogłosił plany wprowadzenia rozwiązań edge computing dla społeczności wiejskich poprzez program Regional Connectivity. Celem programu jest stworzenie lepszego bezpieczeństwa ekonomicznego, sprawiedliwości i wzrostu regionalnego poprzez rozwój infrastruktury szerokopasmowej. W rundzie 1 dofinansowano ponad 130 projektów, a pierwsza faza projektu zostanie zakończona do połowy 2023 roku. Regionalne/lokalne mikrocentrum danych krawędziowych zostanie rozmieszczone w Roma, Victoria, aby zapewnić lepsze zarządzanie danymi dla wiejskich agrobiznesów w regionie. Oczekuje się, że całkowity koszt projektu wyniesie około 541 000 AU$ (406 000 US$).
Najważniejszym aspektem edge computing jest opóźnienie. Typowe opóźnienie w obszarze miejskim to kilka milisekund. Ale pojedynczy mega-klaster z dziesiątkami tysięcy klientów może osiągnąć opóźnienie tak niskie jak 30 ms. To mniej niż połowa tego, co można by uzyskać w pojedynczym, dużym metrze. Należy pamiętać, że tego typu infrastruktura jest zazwyczaj zlokalizowana w dużych miastach, gdzie pasmo jest drogie i ograniczone.
Mikro Centrum Danych o mocy 15 kW zapewnia wysokiej jakości środowisko obliczeniowe, z monitoringiem 24×7. Jego obudowa to 42U ITE, w komplecie z zamkami bezpieczeństwa i dystrybucją zasilania. W centrum znajdują się kamery bezpieczeństwa oraz wewnętrzna kamera bezpieczeństwa. Obiekty brzegowe są chronione przez gazy zalewowe, systemy chłodzenia DX i ochronę. Centrum danych może również obsługiwać oprogramowanie klienta, a za dodatkową opłatą posiada funkcję monitorowania i wsparcia na miejscu.
Infrastruktura brzegowa firmy Telit to duży krok w kierunku 5G i dalej. Jest to krytyczny krok w ewolucji branży, a następna faza przetwarzania brzegowego będzie możliwa dzięki dostępności wielkoskalowej infrastruktury mikroklastrów. W miarę jak świat przechodzi na 5G i dalej, Telit będzie kontynuował rozbudowę infrastruktury brzegowej i swojej oferty. Firma ogłosiła również niedawno pierwszego klienta dla swojej platformy brzegowej – e-Qual i Cemex.
Podobne tematy