Farming 99 poradnik – wszystko co musisz wiedzieć, aby uprawiać farmę za pieniądze i doświadczenie

W tym poradniku farming 99, powiem ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby farmować za pieniądze i doświadczenie. Opowiem o tym jak założyć działkę, zbudować drzewo i uprawiać owoce. Obejmę również wycinanie drzew i dobrobyt. Te metody mogą być bardzo opłacalne i dadzą ci ponad 500K Exp tygodniowo. Ponadto możesz nosić strój farmera, który daje 2,5% Exp boost po założeniu.

Tree runs

Najszybszym sposobem na zdobycie doświadczenia w Farming 99 jest trening na drzewach. Proces ten trwa pięć minut i nagradza Cię około 100,000 doświadczenia w Farmingu. Bieganie po drzewach pozwala Ci również na trenowanie innych umiejętności, podczas gdy drzewa rosną. Oferują one również najwyższy przyrost doświadczenia. Jeśli możesz poświęcić pięć minut każdego dnia na trening na drzewach, może on być bardzo efektywny. Jeśli masz mało czasu, możesz użyć tej metody do trenowania innych umiejętności.

Jedynym problemem z biegami po drzewach jest to, że wymagają one sporo pieniędzy, a niektóre sadzonki i płatności za ochronę mogą być drogie. W związku z tym powinieneś mieć przyzwoity kapitał i alternatywny sposób zarabiania pieniędzy. Kolejną popularną metodą zarabiania pieniędzy są ziołowe runy. Chociaż zioła nie są tak dochodowe jak drzewa, to jednak mogą dostarczyć dużo doświadczenia w Farmingu. Jednak powinieneś upewnić się, że masz pieniądze, aby wydać je na zioła.

Innym sposobem na zarobienie pieniędzy na hodowli drzew jest teleportacja do twierdzy gnoma drzewnego i zasadzenie pięciu lub sześciu sadzonek każdego rodzaju. Możesz również zbierać owoce, sadząc kilka słodkich kukurydz, a następnie teleportując się w wybrane miejsce na świecie. Aby nie musieć dźwigać swojej wagi, powinieneś również używać ekwipunku zmniejszającego wagę. Drzewa rosną znacznie szybciej, jeśli masz lekki sprzęt. Daje to również szansę na zarobienie większej ilości złota w dłuższym okresie czasu.

Biegi działkowe

Biegi działkowe w farming 99 to świetny sposób na zdobycie doświadczenia i złota. Uprawy na Twojej działce będą się automatycznie przesuwać co pięć minut, co jest znaczącą ilością czasu. Każdego dnia Twoje uprawy przechodzą do następnego „etapu” wzrostu. Ten cykl trwa o połowę krócej niż w przypadku drzew, krzewów i kwiatów. Jeśli zasadzicie nasiona na działce przed upływem czasu, zyskacie czas. Rośliny, które mają choroby lub inne komplikacje, będą dłużej rosły. Podlewanie będzie konieczne tylko raz dziennie.

W miarę postępów w grze, będziesz musiał wykonać więcej kursów działkowych, aby zdobyć rzadsze drzewa. Są one bardzo trudne do uprawy, ponieważ wymagają dużej ilości przejazdów. Poza tym, będziesz potrzebował więcej działek, aby je zdobyć i będziesz musiał dużo podróżować, aby je uprawiać. Możesz również zwiększyć swoje doświadczenie używając magicznego sekatora.

Podczas pracy na roli musisz długo czekać, aż rośliny urosną. Aby przyspieszyć ten proces, spróbuj uprawiać rolę na początku gry lub po zdobyciu poziomu konta. Jeśli nie możesz czekać tak długo, możesz zająć się farmą na poziomie 35. Questing również może pomóc Ci przyspieszyć proces zdobywania poziomów. Questy są dostępne na poziomie 35 i wyższym i dadzą Ci szybko więcej XP.

Rundy drzew owocowych

Farmowanie drzew owocowych jest świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia, ale może być również trudne dla budżetu. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie 99 farming jest rozpoczęcie go wcześnie, zanim osiągniesz 99 level cap. Powinieneś skupić się na sadzeniu drzew owocowych, ponieważ są one znacznie tańsze niż normalne drzewa. Możesz nawet zarobić na niektórych z tych drzew! Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci ukończyć hodowlę drzew owocowych. – Zacznij wcześnie!

– Sadzenie ziół i drzew w Twojej farmie może dać Ci przyzwoitą ilość doświadczenia. Możesz chcieć użyć ich jako głównej metody uprawy dla 99, jeśli chcesz zdobyć sporą ilość doświadczenia. – Używaj roślin w torebkach zamiast nasion. Zaoszczędzisz w ten sposób dużo czasu i będziesz mógł wcześnie rozpocząć trening. Warto też kupować rośliny w workach we wczesnej grze, aby mieć najlepsze wyniki.

– Sadzenie drzew owocowych nie jest tak trudne jak się wydaje. Sekretem udanej hodowli drzewek jest wybór najlepszych nasion i posiadanie dobrego ogrodnika, który będzie chronił Twoje drzewka. Możesz zacząć od zwykłych drzew, ale po osiągnięciu 30 poziomu będziesz chciał przejść na drzewa wyższej klasy. Zaczynanie od żołędzi to dobry początek, ale musisz też posadzić kilka wierzb, 45 klonów, 60 cisów i 75 magicznych drzew.

Wycinanie drzew

Najszybszym sposobem na zdobycie poziomu Wycinanie drzew w farming 99 jest manipulacja kleszczami. Metoda ta jest wymagająca i wyczerpująca, ale z czasem przyniesie ogromne korzyści. Inną metodą jest wyposażenie się w strój drwala z mini-gry wędrówki po świątyni. Strój drwala daje Ci dodatkowe 2,5% wzrostu doświadczenia w cięciu drewna. Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem tego stroju, jest on wart jednej godziny gry. Na koniec możesz dołączyć do gildii drwali, aby uzyskać niewidzialny wzrost poziomu.

Rąbanie drewna jest ważną umiejętnością w farming 99, ponieważ daje ci zasoby, których potrzebujesz, aby kontynuować farmę. Umiejętność ta jest używana do zbierania różnych rodzajów roślinności, w tym cisów. Drzewa te dostarczają Ci materiałów potrzebnych do innych działań. Rąbanie drewna jest doskonałą umiejętnością do trenowania na późniejszych poziomach, ponieważ może pomóc Ci zarobić pieniądze na początku gry. Jednakże, jeśli nie jesteś w stanie zdobyć tej umiejętności wcześnie, nie jest ona zalecana.

Aby zwiększyć szybkość wycinania drzew, staraj się używać drzew z dwoma kikutami, które zapewniają szybsze zyski Exp. Metoda ta polega na automatycznym odwracaniu się co dwa ticki i klikaniu na drzewa w celu ich pozyskania. Do tej metody możesz wykorzystać Isle of Souls lub Ape Atoll, jednak w obu miejscach powinieneś uważać na trujące moby. Metoda dwóch kleszczy również podwaja doświadczenie na godzinę.

Supercompost

Jeśli szukasz prostego, ale potężnego narzędzia rolniczego, rozważ wypróbowanie Supercompostu lub Ultracompostu. Oba są świetnymi narzędziami, które pomogą Ci przejść przez poziomy 1-15. Oba te narzędzia można zdobyć poprzez kosz na kompost lub od bossów wildy. Każde z nich daje 8,5 doświadczenia rolniczego i znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania roślin. Aby użyć Ultracompostu, użyj polecenia /farming default_compost, aby zdobyć jego kupkę.

Istnieją trzy różne rodzaje kompostu, które możesz kupić. Supercompost jest najłatwiejszy w użyciu. Z jednej partii kompostu uzyskasz 15 wiader Supercompostu. Zaklęcia Żyznej Gleby są również dobrym sposobem na zastosowanie Superkompostu na twoich polach uprawnych. Zaklęcia te mogą zwiększyć minimalne i maksymalne plony oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób roślin nawet o 86%. Będziesz jednak musiał wydać punkty Tithe Farm, aby kupić Superkompost.

Magiczny sekator

Magiczny sekator zwiększa plony roślin zielnych i uprawnych o 10%. Gracze mogą je również wyposażyć do wykorzystania podczas questu Fairytale I – Growing Pains, który znajduje się w południowym regionie Faladoru. Sekatory te przechowywane są w Leprechaunach Narzędziowych, które można znaleźć w prawie wszystkich łatach rolniczych w Alorze. Gracze mogą również używać ich do tworzenia tematycznych przestrzeni w swoich Farmach. Po opanowaniu tej techniki, powinni być w stanie ukończyć quest w ciągu trzech do czterech miesięcy.

Podobne tematy