Korzyści z kariery w rolnictwie

Istnieje kilka korzyści z pracy na roli, ale koszty życia na obszarach wiejskich są zazwyczaj wyższe. Jeśli rozważasz karierę w rolnictwie, zastanów się nad wymaganymi umiejętnościami i wykształceniem. Poniżej znajdują się niektóre z typowych cech rolnika. Odkryjesz również średni wiek i wynagrodzenie rolnika. Oprócz korzyści płynących z rolnictwa, istnieje wiele innych powodów, aby zostać rolnikiem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o perspektywach kariery i korzyściach płynących z tego zawodu.

Koszty życia są wyższe na obszarach wiejskich

Duża różnica między życiem w mieście i na wsi występuje w kosztach mieszkań. Koszty mieszkań na wsi są o prawie 30% niższe niż ich odpowiedników w miastach. Co więcej, Amerykanie mieszkający na wsi posiadają swoje domy na własność, podczas gdy ich miejscy koledzy wydają na nie tylko około 6% więcej. Choć różnice te mogą wydawać się znaczące, można je wyjaśnić strukturalnymi elementami życia na wsi. Na przykład wiejskie gospodarstwa domowe mają tendencję do kupowania większych domów, co z kolei oznacza wyższe koszty energii i ogrzewania. Ponadto mieszkańcy wsi muszą pokonywać większe odległości, by zaspokoić swoje codzienne potrzeby.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na koszty życia w różnych miejscach. Najczęstszym z nich jest bliskość zasobów naturalnych, która może wpływać na koszty żywności, energii i innych podstawowych rzeczy. Innym czynnikiem jest polityka podatkowa władz państwowych i lokalnych. Mieszkańcy wsi płacą znacznie niższe podatki od nieruchomości, co jest kolejnym powodem, dla którego koszty życia na wsi są tańsze niż w mieście. Te czynniki mogą stanowić różnicę pomiędzy tanim stylem życia a życiem na wysokim poziomie.

Chociaż obszary wiejskie są często uważane za mające niższe koszty, istnieje niewiele systematycznych dowodów na poparcie tej tezy. W badaniu przedstawiono przestrzenny szacunek kosztów utrzymania dla hrabstw Pensylwanii, z sześcioma subindeksami składowymi dla mieszkalnictwa, transportu, opieki zdrowotnej, różnych dóbr i usług. Ogólnie rzecz biorąc, mieszkańcy miast w Pensylwanii płacą średnio o 6 procent więcej niż ich wiejscy odpowiednicy. Różnice te nie są ogromne i będą się tylko zwiększać wraz ze wzrostem poziomu dochodów.

Inflacja mocno uderzyła w wiejską Amerykę, a niektórzy mieszkańcy wsi rozważają przeprowadzkę do miasta, aby uciec od rosnących kosztów życia. Jedno z badań przeprowadzonych przez profesora Iowa State University, Dave’a Petersa, wykazało, że koszty życia na obszarach wiejskich wzrosły w tym roku o 9,2% w porównaniu z resztą kraju, podczas gdy dochody wzrosły tylko o 2,6%. Podczas gdy ta dysproporcja jest mniej dramatyczna w obszarach miejskich, mieszkańcy wsi mają znacznie niższe dochody.

Rolnictwo wymaga wielu umiejętności

Chociaż istnieją pewne podstawy rolnictwa, istnieje również wiele umiejętności, które musisz rozwinąć. Musisz być dobry z matematyki, aby budować nowe stodoły i umiejętności biznesowe, aby sprzedawać produkty, które uprawiasz. Ponadto musisz wiedzieć, jak używać składników odżywczych, aby twoje uprawy były bardziej wydajne. Oprócz tego wszystkiego, hodowla bydła mlecznego przyczynia się również do poprawy zdrowia publicznego i jakości powietrza. Rolnicy dbają o swoje zwierzęta, aby zapewnić im mleko najwyższej jakości. Współpracują również ze specjalistami od upraw, dietetykami i weterynarzami, aby zapewnić swoim zwierzętom najlepszą paszę i schronienie.

Musisz mieć doskonałe umiejętności organizacyjne, aby prowadzić udane gospodarstwo. Nawet najmniejsze gospodarstwo może nie mieć mechanika na miejscu, więc będziesz musiał być w stanie poradzić sobie z każdym problemem, który może się pojawić. Ponadto, musisz być w stanie radzić sobie z różnymi typami ludzi, w tym z innymi rolnikami, dostawcami i konsumentami. Dobre umiejętności komunikacyjne są niezbędne do prowadzenia udanego gospodarstwa, więc upewnij się, że jesteś w stanie poradzić sobie z tymi problemami, kiedy się pojawią.

Mimo, że rolnictwo nie jest błyskotliwym zawodem, będziesz odpowiedzialny za wiele zadań. Od opieki nad zwierzętami gospodarskimi po naprawę sprzętu rolniczego, rolnictwo jest zawodem o bardzo wielu twarzach. Oprócz utrzymywania stodoły i domu w doskonałym stanie, będziesz również odpowiedzialny za usuwanie zarośli i cięcie drewna na opał. Możesz być również odpowiedzialny za utrzymanie rowów melioracyjnych i dróg w swojej okolicy. Poza tym rolnictwo to świetny sposób na rozwijanie nowych umiejętności i poprawę stylu życia.

Średni wiek rolnika

Średni wiek rolnika w Stanach Zjednoczonych wynosi 55,9 lat. W New Jersey średni wiek „głównego operatora” farmy wynosi 57 lat. Według Farmland Information Center, w 2012 roku „zleceniodawcy” farm mieli średnio 57 lat. W ciągu ostatniego stulecia średni wiek rolnika wzrósł prawie dwukrotnie. Czy ta tendencja się utrzyma, czy nie, to już inna kwestia.

Eksperci rolni szacują, że średni wiek rolnika na świecie wynosi około 60 lat. Jednak na Filipinach średnia wieku wynosi 59 lat. Co więcej, wiek osób prowadzących gospodarstwa rolne na Filipinach wzrósł na przestrzeni lat – w 2007 roku średnia wynosiła 57 lat, a w 1978 roku 54 lata. Jedno z badań wykazało, że średni wiek operatorów gospodarstw na Filipinach jest o pięć lat młodszy niż w SSA. Niemniej jednak, wielu ekspertów obarcza winą za ten trend postrzeganie wieku i brak możliwości w życiu wiejskim. Młodzi rolnicy są często zachęcani do poznawania miejskiego życia i studiowania miejskich zawodów.

Starzejący się rolnicy to problem globalny. Średni wiek rolnika w Stanach Zjednoczonych wynosi 58,3 lat, ale liczba ta stale rośnie od 30 lat. Możliwe jest, że młodsi członkowie rodziny również prowadzą gospodarstwa. Podczas gdy rodzice są technicznie właścicielami gospodarstw, dzieci często nimi rządzą. Spis pokazuje również, że jest 5996 młodych producentów, co stanowi 8,5% rolników w Stanach Zjednoczonych.

Starszy wiek rolnika jest jednym z najbardziej niepokojących aspektów rolnictwa w USA. Starszy wiek amerykańskich rolników jest źródłem zmartwień dla wielu urzędników państwowych, ponieważ populacja rolników w tym kraju będzie starsza jeszcze przez wiele lat. I chociaż większość starszych rolników planuje kontynuować działalność rolniczą tak długo, jak to możliwe, wiek amerykańskich rolników może pozostać starszy niż średni wiek populacji. Dlatego polityka USA powinna skupić się na zachęcaniu starszego pokolenia rolników do zachowania aktywności i produktywności.

Średnie wynagrodzenie farmera

Jakie jest średnie wynagrodzenie farmera? Rolnicy, średnio, zarabiają 47 000 dolarów rocznie. Ale wynagrodzenie różni się w zależności od tego, gdzie pracują i jak długo są w branży. W niektórych obszarach prawna płaca minimalna dla rolnika pozostaje niezmienna od ponad dekady. Pomimo tego, niektórzy rolnicy zarabiają znacznie więcej niż inni. Na przykład, rolnik na 90 percentylu średniej pensji zarobi 22 dolary za godzinę. Jest to równoznaczne z rocznym dochodem 45000 dolarów. Dla porównania, rolnik na dziesiątym percentylu zarobi tylko 8 dolarów za godzinę i tylko 17000 dolarów rocznego dochodu.

Operatorzy sprzętu rolniczego używają różnych maszyn rolniczych. Mogą oni obsługiwać przenośniki taśmowe, separatory, oczyszczarki, suszarki i inne rodzaje sprzętu. Inne prace w tej dziedzinie obejmują drobne naprawy i konserwację. Operatorzy sprzętu rolniczego zarabiają średnio od 1,5 do 1,95 LPA. Dla tej roli rolnik będzie zwykle miał tytuł licencjata w dziedzinie rolnictwa. Jeśli jest to ich jedyna opcja, mogą zdecydować się na pracę dla innych gospodarstw.

Wynagrodzenie rolnika w dużej mierze zależy również od miejsca zamieszkania. Praca w obszarze metropolitalnym jest zazwyczaj związana z wyższymi zarobkami i wyższymi kosztami życia. Poniżej znajduje się przegląd średnich wynagrodzeń dla rolników w różnych miastach. Należy jednak pamiętać, że liczby te oparte są na anonimowych danych. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, Twoje wynagrodzenie może się różnić o 10% lub więcej. I pamiętaj, że nie tylko obszar, w którym mieszkasz, wpływa na Twoje wynagrodzenie; ważne jest również, aby pamiętać, że wyższa średnia pensja nie musi oznaczać, że Twoja będzie.

Według stanu na kwiecień 2018 r., średnie roczne wynagrodzenie dla Farmera wynosi 35 000 USD. Jest to oparte na danych zebranych od 66 użytkowników TurboTax. Obejmuje ona wynagrodzenie podlegające opodatkowaniu, napiwki i premie. Jednak dokładny zakres może się różnić o 15 procent lub więcej. Na wynagrodzenie farmera ma wpływ rodzaj wykonywanej pracy, a także lokalizacja i doświadczenie. Dlatego szacunki dotyczące wynagrodzenia mogą być niedokładne.

Średnia wielkość gospodarstwa

Liczba gospodarstw w USA osiągnęła szczytowy poziom 6,8 miliona w 1935 roku i szybko spadała aż do wczesnych lat 70-tych, kiedy to wzrosła wydajność i zwiększyły się możliwości zatrudnienia poza rolnictwem. Od tego czasu liczba gospodarstw w USA stale się zmniejsza, a według najnowszych badań w 2021 roku w USA będzie 2,01 mln gospodarstw. Średnia wielkość gospodarstwa w Stanach Zjednoczonych wynosi 445 akrów.

Ostatnie badanie FAO pokazuje, że globalna wielkość gospodarstw rolnych maleje. Badanie nie obejmuje danych ze wszystkich krajów, jak to miało miejsce w 1950 roku. Wielkość próby dla Europy, Bliskiego Wschodu i Azji jest zbyt mała, aby wyciągnąć wnioski. Autorzy badania przyznają, że duży odsetek małych gospodarstw znajduje się w mniejszych krajach, ale podkreślają fakt, że badanie nie odnosi się do podstawowych przyczyn tych różnic. W związku z tym ustalenia autorów nie muszą być rozstrzygające.

W przeciwieństwie do tego, badanie pokazuje, że średnia wielkość gospodarstwa w krajach rozwijających się zmniejszyła się. Z kolei w krajach o wysokim dochodzie wielkość gospodarstw wzrosła. Jednak tendencja w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach nie była prawie tak wyraźna, a w większości krajów o niskich i średnich dochodach średnia wielkość gospodarstwa zmniejszyła się. Dane użyte do oszacowania średniej wielkości gospodarstw w poszczególnych krajach są dostępne w Web Appendix Table 2 (PDF).

Autorzy przedstawiają również dowody na trendy w wielkości gospodarstw i rozmieszczeniu gruntów rolnych na całym świecie. Jednak ich analiza jest ograniczona przez kilka niedociągnięć, w tym brak kompleksowych globalnych szacunków oraz wykorzystanie przestarzałych i niekompletnych danych. Autorzy zwracają również uwagę, że większość danych nie jest replikowalna i nie dokumentuje dokładnie metodologii i założeń. Ponadto niektóre źródła są bardziej aktualne niż inne i nie obejmują wszystkich krajów świata. To utrudnia wyciąganie wniosków z tych danych.

Podobne tematy