Rozważasz karierę w rolnictwie lub pracę na świeżym powietrzu? Przeczytaj to najpierw

W tym artykule omówimy jakie wykształcenie jest potrzebne, typowe wynagrodzenie i środowisko pracy w rolnictwie lub na świeżym powietrzu. Jeśli rozważasz karierę w rolnictwie, rozważ pracę w tej branży! Dowiedz się o perspektywach pracy, wymaganiach edukacyjnych i innych szczegółach, które musisz znać. Następnie podejmij decyzję w oparciu o swoje unikalne umiejętności, zainteresowania i zdolności. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Perspektywy zatrudnienia

Kariera w rolnictwie to doskonały wybór dla absolwentów szkół wyższych. Podczas gdy susza w zachodnich Stanach Zjednoczonych i epidemia ptasiej grypy na Środkowym Zachodzie mogą sprawić, że Amerykanie będą myśleć, że rolnictwo ma kłopoty, w rzeczywistości rolnictwo kwitnie i zatrudnia absolwentów szkół wyższych. Szczególnie na Środkowym Zachodzie zapotrzebowanie będzie duże na naukowców zajmujących się roślinami, zasobami wodnymi, inżynierów, weterynarzy zwierząt gospodarskich, agrotechników precyzyjnych i innych zawodów związanych z naukami przyrodniczymi.

Według US Bureau of Labor Statistics, zatrudnienie w rolnictwie i leśnictwie pozostanie na stałym poziomie lub nawet wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat. Na te perspektywy zawodowe będą miały wpływ zmiany w krajowej polityce zarządzania lasami. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje również spadek liczby miejsc pracy w tych branżach w ciągu następnych dwóch lat, ale oczekuje się, że w miarę wprowadzania w życie tych nowych polityk, liczba ta będzie wzrastać. Więcej informacji można znaleźć na stronie Canadian Online Job Posting Dashboard.

Wymagane wykształcenie

Chociaż nie musisz mieć wykształcenia wyższego, aby pracować w rolnictwie, możesz rozważyć zdobycie tytułu licencjata w tej dziedzinie. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę na temat sadzenia roślin, ich uprawy oraz zbiorów i sprzedaży. Możesz również specjalizować się w czymś takim jak ogrodnictwo, akwakultura, produkcja owoców i warzyw lub zwierzęta gospodarskie. W zależności od Twoich zainteresowań i wykształcenia możesz również rozważyć studia w zakresie zarządzania środowiskiem lub botaniki.

Jeśli chciałbyś posiadać własne gospodarstwo rolne, korzystny będzie stopień naukowy z zakresu land-grant. Biznes rolniczy, nauka o zwierzętach lub ogrodnictwo to jedne z najbardziej odpowiednich kierunków. Możesz również rozważyć kierunki takie jak rolnictwo ekologiczne i mleczarstwo. Możesz również pracować w rolnictwie, pomagając rolnikom. Jest to świetny sposób na zdobycie doświadczenia przed zainwestowaniem w bardziej stałą pozycję.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie pracownika rolnego zależy od jego wytrzymałości fizycznej, która jest mierzona przez zdolność do wykonywania uciążliwych zadań fizycznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku zawodów związanych z rolnictwem, gdzie rolnicy spędzają większość dnia na zewnątrz, pracując z maszynami i podejmując wysiłek fizyczny. Mogą oni również być zmuszeni do pracy przez całą dobę podczas pracowitych sezonów, a ich codzienny harmonogram może być nieprzewidywalny. Ten rodzaj pracy może wymagać od pracowników pozostawania w gotowości przez 24 godziny na dobę i pracy w 16-godzinne dni.

Wynagrodzenie za pracę na farmie lub na wolnym powietrzu ma tendencję do zwiększania się wraz z doświadczeniem. Przeciętny pracownik farmy otrzymał 34 640 dolarów całkowitego wynagrodzenia w 2005 roku, co oznacza wzrost o 2,1 procenta w ciągu roku. Jednakże płace dla osób z większym doświadczeniem stale rosły do średnio 17 dolarów za godzinę. Jest to znacząca różnica. Pod wieloma względami jednak wynagrodzenie zależy od tego, jak dobrze radzi sobie farma i jak długo pracownik w niej pracuje.

Środowisko pracy

Środowisko pracy przy pracach rolniczych lub na wolnym powietrzu jest zazwyczaj niebezpieczne. Wymaga pracy na zewnątrz, a czasem w warunkach biurowych przy załatwianiu spraw papierkowych. Niektórzy rolnicy prowadzą własne firmy, zarządzają rodzinnymi gospodarstwami rolnymi lub dzierżawią ziemię pod pracujące gospodarstwa rolne. Inni rolnicy pracują niezależnie, nadzorując uprawy, budynki i usługi dostawcze. Mogą budzić się wcześnie, aby karmić zwierzęta i kontrolować uprawy. Niektórzy pracują na polach, podczas gdy inni mieszkają na ziemi. Ten typ środowiska pracy nie jest dla osób o słabym sercu.

Podobne tematy