Jak zarobić pieniądze na farmieniu XP w World of Warcraft

Istnieje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy poprzez farmowanie XP w World of Warcraft. Jednym z najpopularniejszych jest zbudowanie nieskończonego źródła wody w twoim pokoju AFK. Aby stworzyć źródło wody, możesz wykopać dziurę o szerokości 2 bloków i głębokości jednego bloku. Musisz również zbudować dach i ściany, aby uniemożliwić mobom tarło. To pomoże Ci zarobić dużą ilość złota w krótkim czasie.

Tworzenie farmy

W Minecraft możesz stworzyć farmę XP, a najlepsze z nich są kompatybilne z konsolami. Najlepsze z nich nazywane są farmami spawner XP, i wymagają zarządzania przedmiotami i craftingu idealnego obszaru rolniczego. Ten artykuł pomoże ci stworzyć jedną z tych farm, z konkretnymi krokami do naśladowania w oparciu o to, jaki rodzaj spawnera masz. Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz miał wiedzę potrzebną do rozpoczęcia budowy farmy XP w Minecraft.

Najprostszym sposobem na stworzenie farmy XP jest wydobywanie rud i wytapianie przedmiotów. Na przykład, wydobycie węgla da Ci doświadczenie, podczas gdy lapis lazuli da Ci Redstone, diament i szmaragd. Jeśli nie chcesz używać mobów, możesz zbudować farmę kaktusów. Będzie ona automatycznie produkować zielone kaktusy, które po zebraniu dadzą Ci xp.

Kiedy już masz założoną farmę, możesz zacząć hodować zwierzęta. Kurczaki są najłatwiejsze do zarządzania, ale świnie i krowy są trudniejsze. Kurczaki są najłatwiejszymi zwierzętami do opieki i możesz zacząć je hodować w zagrodzie dla kur. Następnie, po tym jak zniosą jajka, możesz je zebrać z dozownika. Możesz również wykorzystać tę farmę do zdobycia cennych łupów.

Inną opcją stworzenia farmy jest klasyczna farma mobów. Jest to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie farmowania XP i da ci więcej punktów doświadczenia za twój ekwipunek. Mob farmy są wysoko w powietrzu i wymagają mniej kamieni niż inne typy. Tego typu farmy są niesamowicie pomocne dla graczy, którzy chcą poprawić trwałość swoich broni i zbroi. Pozwalają one również graczom na zaczarowanie rzadkich przedmiotów. Chociaż może to być męczące, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Budowanie pokoju AFK

Choć może to brzmieć sprzecznie z intuicją, budowanie pokoju AFK jest niezbędne do farmowania XP. Podczas gdy istnieje wiele poradników, zwykle kończą się one budową pokoju 100 bloków powyżej twojej farmy. Czy to dlatego, że nie chcesz opuścić swój pokój, lub dlatego, że nie wiesz, jak to zrobić bezpiecznie, pokój AFK jest kluczowy dla rolnictwa XP.

Kiedy budujesz pokój AFK, musisz upewnić się, że jest on wystarczająco wysoki, aby uniemożliwić mobom tarło na podłodze. Możesz zbudować sufit nad miejscem tarła, używając dolnych płyt. Po zakończeniu budowy sufitu, możesz usunąć pochodnie z wnętrza pomieszczenia. Możesz również użyć ścian w tym pomieszczeniu do zbierania dropów mobów.

Zabijanie mobów

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów farmowania XP jest zabijanie mobów, które upuszczają przedmioty. Możesz to zrobić poprzez zbudowanie automatycznego systemu. Będziesz musiał zbudować komorę, wokół której umieścisz mobów i wodę. Moby będą upuszczać swoje przedmioty, gdy wpadną do wody. Używając pochodni, możesz zapewnić, że żaden wrogi mob nie będzie się pojawiał.

Najszybszym sposobem na farmowanie XP w Minecraft jest zabijanie mobów, które upuszczają XP. Endermeny i zombie są idealnymi mobami do farmowania, ale ta strategia nie będzie skuteczna dla wszystkich graczy. Farmy Endermanów to kolejna opcja dla tych, którzy nie chcą zabijać mobów dla XP. Jednak jeśli chcesz zarobić najwięcej XP, powinieneś zabić wszystkie moby, które upuszczają przedmiot.

Jeśli próbujesz farmować XP bez hoppera, możesz użyć rusztowania, aby uczynić swoją farmę mobów bardziej dostępną. Umieść rusztowanie w odległości 80 bloków od centrum mobów. Po ustawieniu rusztowania, odczekaj pięć minut. Po pięciu minutach możesz z niego zejść. Powinieneś często sprawdzać swoją komnatę zbiorów. Oprócz XP, moby upuszczają przedmioty i zasoby przydatne dla twojej postaci. Można je zbierać za pomocą lejków i przechowywać w skrzyniach.

Kolejną ważną wskazówką podczas farmowania XP jest unikanie pułapek i strażników. To pomoże Ci uniknąć pułapek i ochroni Twoją postać przed niebezpiecznymi mobami. Kiedy jesteś farming XP, to najlepiej trzymać się z dala od dołów lawy, ponieważ lawy i wody tarła może prowadzić do katastrofy. Niemniej jednak, można znaleźć kilka dobrych wskazówek dla rolnictwa XP. Jeśli chcesz zmaksymalizować swoje możliwości rolnicze, postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Używanie klap w lochach jest najbardziej efektywnym sposobem na zabijanie mobów. Musisz się upewnić, że mobki są co najmniej 22 bloki wysokie lub ryzykujesz, że utkniesz z nimi. W ten sposób nie będziesz ryzykował utraty całego swojego czasu próbując je zabić. Możesz nawet być w stanie zabić je jednym uderzeniem, o ile jesteś przygotowany i masz odpowiednią broń.

Zbieranie XP

Jeśli chcesz zbierać XP podczas farmowania, możesz zbudować automatyczny system w grze. Aby stworzyć taki automatyczny system, możesz zbudować 21-blokową wieżę i umieścić w niej cztery platformy, każda o wymiarach 2 x 8. Platformy te powinny być ustawione tak, aby wystawały na zewnątrz z każdej strony. Następnie możesz zbudować dwublokowy mur wokół platformy, aby uniemożliwić mobom tarło do twojej komnaty.

Najlepszą częścią używania tarlaków jest to, że dostarczają one prawie nieskończoną ilość mobów, co oznacza, że nigdy nie zabraknie Ci XP. Jednakże, nie jest to jedyny sposób na efektywne zbieranie XP podczas farmowania. W rzeczywistości, można również zbierać XP z wrogich mobów w różnych sposobów, w tym budowania środowisk, gdzie moby naturalnie tarło. Oto kilka wskazówek:

Farming kelp to łatwy sposób na zbieranie XP od morskich stworzeń. Najlepszą częścią tej metody hodowli jest to, że kelp może być również używany jako paliwo. Można go wysuszyć w piecu, aby uzyskać więcej paliwa. Kiedy masz nadmiar kelpu, możesz użyć go do wysuszenia większej ilości. W ten sposób będziesz miał więcej do wydania na inne działania rolnicze, takie jak budowa własnego domu.

Innym łatwym sposobem na szybkie zbieranie XP jest hodowla zwierząt. Hodowla zwierząt zapewnia dużo punktów doświadczenia, więc możesz hodować lub zabijać zwierzęta, aby zdobyć ich więcej. Co więcej, możesz również zbierać szkielety i zamieniać je w mączkę kostną, która jest wykorzystywana w uprawach. Te kości są przydatne do uprawy roślin i hodowli zwierząt. Pszenica jest dobrą rośliną do uprawy i możesz również użyć nasion pszenicy, aby ją uprawiać. Ponadto, świnie będą przylatywać na farmy, na których masz uprawy.

Innym sposobem na zdobywanie punktów jest zabijanie nieszkodliwych mobów. Na przykład, zabijając krowy otrzymasz surową wołowinę, którą możesz wykorzystać do gotowania i zarobić więcej XP. Hodowla zwierząt również zwiększa poziom XP. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie ich jest wyszukiwanie tarlaków w Twojej okolicy. Używając tej metody, możesz zarabiać XP i jednocześnie podnosić poziom szybciej niż kiedykolwiek.

Podobne tematy