Farming Yesteryear and Vintage Rally

Nadchodzący Farming Yesteryear and Vintage Rally odbędzie się w Scone Palace Parklands 11 września 2022 roku. Jego gospodarzem będzie Earl of Mansfield. Na festiwalu pojawią się silniki rolnicze i stacjonarne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. I pamiętaj, aby sprawdzić z powrotem na aktualizacje! Oto kilka zabawnych faktów na temat rolnictwa sprzed dziesięcioleci:

Festiwal w wiejskim Kiester, Minn.

Festiwal społeczności Kiester celebruje ducha świąt. Społeczność celebruje tradycje i kulturę społeczności wiejskiej, jednocześnie świętując swoje postępowe dziedzictwo. Miasto położone jest na wzgórzach Kiester, co stanowi doskonałą scenerię dla świątecznego festiwalu światła. Zabytkowa wieża ciśnień została zbudowana w 1976 roku i stoi teraz na 100-stopowym cokole. Mieści około 200,000 galonów wody.

Miasto Kiester znajduje się w hrabstwie Faribault w stanie Minnesota. Miasto zostało zarejestrowane jako wieś w 1900 roku. Posiadało stację kolejową na Minnesota and North Western Railway oraz urząd pocztowy z 1882 roku. Obecnie miasto jest dobrze prosperującą społecznością rolniczą. Jednak nadal pozostaje małym miastem w porównaniu z większymi sąsiadami. W hrabstwie Faribault znajduje się kilka innych małych miasteczek, a wiele z nich jest wartych odwiedzenia.

Silniki stacjonarne używane w festiwalu

W dzisiejszych czasach nie jest niczym niezwykłym zobaczyć traktory, młockarnie i inne maszyny rolnicze napędzane silnikami stacjonarnymi. Silniki te były powszechnie używane do zasilania urządzeń w stodole, w tym pomp, młynów młotkowych, sieczkarni i ruchomych bębnów młócących. Silniki te były zazwyczaj zamontowane na stalowych kołach i sprzężone z innymi urządzeniami za pomocą płaskiego pasa. Silniki te miały również wpływ na jakość powietrza.

Te stacjonarne silniki są napędzane przez spalanie wewnętrzne i wykorzystują tłoki do przekształcenia ciśnienia w ruch obrotowy. Istnieje wiele rodzajów silników stacjonarnych używanych w gospodarstwach rolnych, w tym silniki tłokowe, z zapłonem iskrowym i silniki Diesla. Każdy typ ma unikalne wymagania dotyczące jakości powietrza i lokalizacji gospodarstwa. W niektórych obszarach normy jakości powietrza są dość surowe, a w innych nie. Nie oznacza to jednak, że wszystkie silniki są szkodliwe.

Pogoda, która wpłynęła na wydarzenie

W 1879 roku francuski Institut National Agronomique rozpoczął nauczanie fizyki i meteorologii w szkołach rolniczych. Do początku lat 1910 planowano utworzenie autonomicznej rolniczej służby meteorologicznej. W Wielkiej Brytanii Royal Society powołało komisję do badania wpływu pogody na rolnictwo i zdrowie publiczne. Narodziła się meteorologia rolnicza i ekologia. Celem tego komitetu było stworzenie modelu pogody rolniczej, aby pomóc rolnikom w podejmowaniu decyzji na podstawie pogody.

Podobne tematy