Farmer Yokozuna

Yokozuna to japoński zawodowy zapaśnik, który dwukrotnie zdobył mistrzostwo WWF. Podczas swojej kariery pokonał takich zawodników jak Hulk Hogan, Bret Hart i The Undertaker. W casket matchu na Royal Rumble w 1994 roku, skutecznie obronił swój tytuł. Obecnie jest członkiem WWE Hall of Fame. W 1997 roku został wprowadzony do WWE Hall of Fame przez swoich kuzynów.

Anoa’i Yokozuna

Do wrestlingowej rodziny Anoa’i Yokozu’i należą Roman Reigns, Samu, Umaga, Tamiko Fatu oraz The Rock. Wszyscy są spokrewnieni przez małżeństwo z Yokozuną. Roman Reigns jest wnukiem Yokozuny, a The Rock jest honorowym członkiem rodziny Anoa’i. Rodzina Yokozuna ma dwóch synów: Yokozuna i Justin Anoa’i.

Anoa’i Yokozua urodził się w San Francisco w Kalifornii w 1966 roku. Pochodził z rodziny o długiej historii wrestlingu, a jego wujkami byli Afa i Sika Anoai. Jako nastolatek był trenowany przez tych panów i Sama Fatu, a rywalizował w USWA i Alabamie pod nazwiskiem Kokina Anoai. Jego kariera wrestlingowa trwała kilka dekad, a międzynarodową gwiazdę osiągnął jeszcze jako nastolatek.

Debiut Yokozuny

W swojej karierze wrestlingowej Yokozuna przeciwstawiał się oczekiwaniom. Zwodniczo atletyczny superciężki, w swoim prime ważył kiedyś aż 589 funtów. Był dwukrotnym mistrzem WWE i gwiazdą w rodzinie wrestlingowej Anoa’i. Anoa’i są potomkami legendarnych wrestlerów z lat 50-tych i 60-tych.

Yokozuna zadebiutował w profesjonalnym wrestlingu na Superstars 31 października 1992 roku. W promo widać było, że rywalizuje pod japońską flagą. Jako maskotka nosił długie rajstopy pod stringami sumo. Vince McMahon i kuzyn Yokozuny – Rikishi uważali, że rajstopy są niepotrzebne. Yokozuna zadebiutował na pay-per-view na Survivor Series w 1993 roku. Wygrał ten mecz przez zaskakujące zakończenie.

Jego walka z Hulkiem Hoganem

Jego walka z Hulkiem Hoganem zaczęła się od cienistej postaci na polu walki. Cienista postać przecięła wielu spartańskich żołnierzy i niemieckich żołnierzy. Postać ta okazała się być Gabe’em. Gabe i Spartanie połączyli siły i rozpoczęli epicki pojedynek z Hulkiem Hoganem. Historię tę można znaleźć w filmie dokumentalnym zatytułowanym Hulk Hogan: Wrestling Legends.

W 1985 roku Vince McMahon wyemitował swój pierwszy pay-per-view event, a Iron Sheik i Hulk Hogan stoczyli swoją pierwszą walkę na WrestleManii. Po walce Hogan obronił WWE Title przeciwko Yokozunie. Był to fluke, a Hogan nie zdołał go czysto przełożyć. Mecz został zepsuty przez nadgorliwego kamerzystę, który uwolnił na Yokozunę kulę ognia. Hulk Hogan wygrał mecz po tym jak Yokozuna wykonał swój własny leg drop by wygrać mecz.

Jego feud z Lexem Lugerem

Podczas feud z Lexem Lugerem, Sting i Vince McMahon mieli wiele wspólnego z tym, jak Luger zachowywał się po udziale w wypadku w 1992 roku. Były Four Horseman uległ wypadkowi i został ze złamaną ręką. Sting powiedział reporterom, że Luger był „skazany” i że jego ramię było „otwarte”. Ale, utalentowani lekarze byli w stanie uratować jego ramię poprzez wstawienie stalowej płytki do przedramienia. W mniej niż sześć miesięcy powrócił do wrestlingu i rozpoczął się feud.

Kiedy oboje zaczęli flirtować w WCW, oboje byli żonaci, ale podczas podróży często imprezowali z Nitro Girls. Elizabeth później rozwiodła się ze swoim drugim mężem, Cary Lubetsky, i zamieszkała z Lugerem w Marietta, Georgia. Elizabeth odkryła później, że jej mąż był uzależniony od opiatów i środków przeciwbólowych i że był „pill popperem”, który prawie umarł z powodu przedawkowania obu tych substancji. Kiedy Liz dowiedziała się o narkotykach, podjęła interwencję i oboje rozpoczęli swoją waśń.

Jego śmierć

Yokozuna był wrestlerem, który zasłynął z dwukrotnego posiadania WWF World Heavyweight Championship. Posiadał także dwa Intercontinental Championship i wrestlerował dla kilku różnych firm. Niestety, supergwiazda wrestlingu zmarła na obrzęk płuc. Pomimo bycia wielką gwiazdą WWF, Yokozuna był bardzo ciężki i jego rozmiar był jednym z wiodących czynników jego śmierci.

W przeszłości wielu obawiało się, że Yokozuna miał nadwagę i nie mógł zdać egzaminu fizycznego. Był zaniepokojony swoim stanem i zaczął regularnie spotykać się z dietetykiem, ale wciąż miał problemy z porzuceniem swoich niezdrowych nawyków żywieniowych. Podobno w chwili śmierci ważył ponad 600 funtów. Oprócz bycia yokozuną, był również żonaty i miał dwoje dzieci. Rodzina składa się obecnie z wielu kuzynów zawodowych wrestlerów.

Podobne tematy