Plac Imbramowski
Zewnętrzny rynek rolniczy Plac Imbramowski w centrum Krakowa tętni życiem dzięki straganom sprzedającym wszelkiego rodzaju produkty, owoce, przyprawy, kwiaty i artykuły gospodarstwa domowego. Jeśli szukasz wyjątkowej pamiątki lub po prostu chcesz kupić świeżego, lokalnie uprawianego pomidora, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jest tu mnóstwo straganów do wyboru.
Rynek Imbramowski w Krakowie to największy zadaszony rynek w mieście. Można tu znaleźć nie tylko jedzenie – rynek jest pełen prawdziwych rolników sprzedających swoje towary prosto z przyczep i skrzyń. Można tu znaleźć dziesiątki odmian jabłek i innych owoców z pól oraz z małych specjalistycznych sklepów. Można nawet kupić świeżo zerwane jabłko – rzadki przysmak w Krakowie.
Aby uzyskać bardziej zróżnicowany wybór, należy udać się na rynek na ulicy Długiej, który został otwarty w 1925 roku. Na tym rynku znajdują się dziesiątki straganów, które sprzedają różne produkty, w tym lokalny chleb, produkty ekologiczne i świeże ryby. Niektóre stragany specjalizują się w lokalnych i rzadkich produktach, podczas gdy inne sprzedają towary transportowane drogą lotniczą. Oprócz świeżych produktów, na rynku można kupić różne artykuły gospodarstwa domowego i ubrania po okazyjnych cenach.
Plac na Stawach
Jeśli chcesz doświadczyć autentycznej atmosfery miasta, musisz zejść z utartych szlaków i poznać lokalne rynki. Oferują one nie tylko niepowtarzalną atmosferę, ale także dają możliwość poznania lokalnego kolorytu miasta. Plac na Stawach jest świetnym miejscem, aby to właśnie zrobić. W Krakowie jest kilka różnych rynków do odwiedzenia, każdy z nich ma swoją unikalną historię, ciekawostki i smak.
Najstarszy krakowski rynek rolniczy znajduje się na Rynku Kleparskim, po drugiej stronie miasta. Znajduje się około 20 minut od Rynku Głównego. Jest to idealne miejsce na zakup świeżych produktów, a miejscowa cyganeria od dawna odwiedza ten rynek. Znajdziesz tu również stragany z lokalnymi wyrobami rzemieślniczymi, używaną odzieżą i nie tylko.
Nowy Kleparz
Na końcu ulicy Długiej znajdziesz Targ Rolny Nowy Kleparz w Krakowie. Rynek ten istnieje od dziesięcioleci i jest połączony z Rynkiem Stary Kleparz. Rynek powstał po raz pierwszy w latach 20. ubiegłego wieku, kiedy Kraków przechodził transformację. Rolnicy z północy zatrzymywali się tutaj, aby sprzedać swoje produkty. Do 1925 roku wprowadzono jednak przepisy, które określały, czego nie można sprzedawać na poszczególnych placach targowych.
W Krakowie jest wiele rynków farmerskich, ale tylko pięć z nich znajduje się w centrum miasta. Rynek Pietruszkowy znajduje się w dzielnicy Podgórze i jest uznawany za jeden z 76 Rynków Ziemi przez Slow Food International. Na tym rynku można znaleźć różnorodne produkty, w tym świeże owoce, warzywa, sery i chleb. Jeśli podróżujesz z rodziną, możesz kupić szeroką gamę produktów ekologicznych i innych produktów spożywczych od lokalnych rolników i producentów.
Auchen
Rynek rolniczy w Auchen w Krakowie to tętniący życiem rynek na świeżym powietrzu, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziesz tu świeże produkty, lokalne towary w słoikach, a nawet okazjonalne specjały. Na targu sprzedawane są również polskie przysmaki, takie jak faszerowane ziemniaki. Ale to coś więcej niż tylko targ rolny. W większości przypadków rynek jest otwarty codziennie od wczesnego rana do późnej nocy.
Rynek jest wspaniałym miejscem, w którym można zaopatrzyć się w podstawowe produkty do gotowania. Na straganach można znaleźć wszystko, od owoców i warzyw po wypieki i karty sim. Dekoracje świąteczne są szczególnie piękne, a atmosfera jest świąteczna. Znajdziesz tu nawet polskie słowo na „śledzia” – soused – jeśli chcesz zrobić z niego posiłek! Atmosfera jest świetnym sposobem na świętowanie także w okresie świątecznym!
Podobne tematy