Farming z Jeremym Clarksonem

Jeśli nigdy nie widziałeś popularnego programu telewizyjnego „Farming with Jeremy Clarkson”, musisz to sprawdzić. Program ten przedstawia wyzwania związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, w tym hodowli owiec i świń. Producenci zareagowali na opinie widzów, okazując szacunek społeczności rolniczej. Oto, czego możecie się spodziewać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o doświadczeniach Jeremy’ego Clarksona. Nie jest to tak trudne, jak się wydaje, a dmuchane namioty znacznie ułatwiają życie.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z swiatdoniczek.pl

Farma Jeremy’ego Clarksona

W farmie Jeremy’ego Clarksona gospodarz próbuje prowadzić prawdziwą farmę, mimo że nie ma doświadczenia rolniczego. Jego farma jest trudnym miejscem, z najgorszą pogodą od dziesięcioleci, nieposłusznymi zwierzętami, nie reagującymi uprawami i niespodziewaną pandemią. Musi wymyślić, jak przetrwać w tym trudnym środowisku, jednocześnie próbując zarobić na życie i nie popaść w długi. Ale wyzwania nie są tak wielkie, jak się wydaje.

Gdy farma zbliża się do sezonu zbiorów, przeżywa upalne lato. Pierwsza próba butelkowania i sprzedaży własnej wody źródlanej nie do końca się udaje. Po roku pracy farma Clarksona jest wreszcie gotowa, by rozpocząć zbiory na setkach akrów. Ale co się dzieje, gdy pogoda staje się paskudna? Farma musi znaleźć sposób na odzyskanie sprzętu, aby dokończyć pracę.

Farma Clarksona ma 300 akrów odłożonych pod uprawę roślin i osobny obszar przeznaczony na pastwiska. Aby móc dalej pracować, farmer musi co roku kosić pola w ramach rządowego programu dopłat. Susza nie przeszkadza mu jednak w sadzeniu warzyw zamiast jęczmienia. Powstała kwaśność sprawia, że owce są trudne do opanowania, więc wynajmuje do pomocy pasterza o imieniu Ellen. Zakłada również sklep rolniczy, aby sprzedawać produkty z gospodarstwa i wykorzystuje media społecznościowe do reklamowania sklepu.

Podczas pobytu na farmie Jeremy i jego nowa żona Lisa zaopatrują sklep w produkty pochodzące z lokalnych upraw i sprzedają je. Clarkson zbiera również rośliny wasabi i pozyskuje z nich miód. Wasabi ostatecznie trafia do sklepu na farmie i psuje się. Tak więc Jeremy i Kaleb to mało prawdopodobne telewizyjne double-acts. Choć urodzili się na różnych kontynentach, łączy ich wspólna miłość do rolnictwa i ziemi.

Brak doświadczenia w rolnictwie

Brak wiedzy rolniczej Jeremy’ego Clarksona wywołał serię gniewnych komentarzy i wściekłych fanów. Początkowo Clarkson nie zajął się rolnictwem, a w rzeczywistości zapłacił ekspertowi, aby wykonał pracę za niego. Po przejściu eksperta na emeryturę, Clarkson zajął się rolnictwem. Obecnie, Clarkson spędza większość czasu na swojej farmie, nawet biorąc okazjonalne wycieczki do Manchesteru i na Madagaskar, aby nakręcić Grand Tour.

Prezenter Top Gear kupił farmę w Oxfordshire w 2008 roku, a następnie zatrudnił rolnika, aby się nią zajmował. Niestety, rolnik później zmarł, a Clarkson wziął na siebie naukę. Musiał uczyć się metodą prób i błędów, popełniając je po drodze. W końcu nauczył się samodzielnie uprawiać ziemię i zbierać ziarno. Choć Clarkson nie jest naturalnym rolnikiem, lubi używać pił łańcuchowych, a Clarkson często jest dobrym sportowcem, który wytyka mu błędy.

Jego nowy program Amazon Prime, Clarkson’s Farm, z udziałem Jeremy’ego, opowiada o jego doświadczeniach bycia w jedności z rolnictwem i otaczającym go krajobrazem. Opisuje katastrofalny eksperyment z przerośniętym ciągnikiem Lamborghini i inne przeszkody, które napotyka podczas prowadzenia swojej 1000-akrowej farmy. Program zebrał mieszane recenzje – niektórzy krytycy uznali go za bufona, podczas gdy inni są zaintrygowani jego pierwszą wyprawą w plener.

Inna krytyka braku wiedzy rolniczej Jeremy’ego Clarksona dotyczy tego, że prezenterzy programu nie mają zbyt dużego doświadczenia praktycznego. Mają tendencję do bycia zbyt idealistycznymi. Często nie doceniają wyzwań związanych z rolnictwem. Pomimo braku doświadczenia rolniczego, program Clarksona był rozrywkowym odcinkiem dla widzów. Mimo, że farma z gwiazdami wydawała się wielu osobom idealna, widzowie zastanawiali się nad rzeczywistością rolnictwa.

Owce Jeremy’ego Clarksona

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, możesz być zainteresowany oglądaniem serii o hodowli owiec Jeremy’ego Clarksona. BBC odrzuciło wcześniejsze próby Jeremy’ego Clarksona, by przygotować program o hodowli. Pierwsza próba nie powiodła się w 2012 roku z powodu obaw związanych z filmowaniem w północnej Anglii. Druga próba nie powiodła się z powodu spisku producentów. Tym razem jednak BBC jest zainteresowane farm show i obecnie prowadzi castingi do obsady.

Pierwszy odcinek serialu o hodowli owiec Jeremy’ego Clarksona rozgrywa się w Kornwalii i podąża za przedsiębiorcą, który próbuje odzyskać swoją ziemię. Clarkson zatrudnia pasterza, Ellen Helliwell, i kupuje owce do wypasu łąk odłogowanych. Następnie zaczyna kupować sprzęt do uprawy roli, odrzucając zarówno tradycyjne Massey Fergusony, jak i Lamborghini R8. Uważa, że oba są zbyt skomplikowane w prowadzeniu, a Kaleb karci go za używanie nieregularnych ścieżek technologicznych. Clarkson stara się znaleźć nowe sposoby orania ziemi, próbując innowacyjnych, a nawet bardziej tradycyjnych metod ścieżek.

Jeremy Clarkson nie jest pierwszym celebrytą, który odważył się zająć hodowlą owiec. 60-letnia osobowość telewizyjna jest obecnie hodowcą owiec. Wielu widzów skrytykowało jednak tę decyzję i powstały po niej film dokumentalny. Jeremy Clarkson nie czuł się komfortowo z decyzją o prowadzeniu owiec do rzeźni. Był niepewny co do decyzji o zabiciu owiec, ale okazało się to najlepszym rozwiązaniem dla dobrostanu zwierząt.

W programie często wykorzystuje się fałszywą owcę. Fałszywe owce nie są widoczne w nagraniach z samochodu, a owce są martwe, więc trudno je odróżnić od prawdziwych. Trudno było zrobić zrzut ekranu ze względu na prędkość pojazdu. Dlatego, jeśli uda Ci się zrobić zrzut ekranu fałszywej owcy, masz dużo większe szanse na zauważenie fałszywej niż prawdziwej.

Nadmuchiwane namioty ułatwiają życie

Nadmuchiwane namioty to nowy sposób na weekendowy wypad, ale jak sprawić, by nie zasnęły przez całą noc? Możesz obejrzeć odcinki na stronie internetowej Clarkson’s Farm lub zasubskrybować YouTube, aby zobaczyć nowe odcinki. Farma Clarksona wygląda jak coś z sequela Sama Mendesa, ale jego staw to nic innego jak mały ekosystem. Trzciny, sitowie i pstrągi sprawiają, że staw wygląda jak torfowisko, a jego samego zauważyły nawet kormorany.

Oprócz nadmuchiwanych namiotów, w programie wykorzystano również komercyjne tunele polietylenowe do uprawy owoców i warzyw. Firma First Tunnels dostarczyła na potrzeby programu dwa komercyjne tunele polietylenowe, które Jeremy Clarkson wykorzystuje do uprawy wszystkiego, od warzyw po owoce. Program odniósł taki sukces, że Clarkson’s Farm otworzył sklep rolniczy, aby sprzedawać swoje produkty. Pierwszego dnia setki fanów przyjechały na farmę i od tego czasu stała się ona celem wycieczek turystycznych.

Owce Jeremy’ego Clarksona nie są jasnymi zwierzętami

Wiele osób jest zdenerwowanych kontrowersyjną decyzją Jeremy’ego Clarksona o uboju trzech owiec w jego programie telewizyjnym Clarkson’s Farm. Jako rolnik sam, miał trudną decyzję, aby zakończyć życie tych zwierząt, mimo że nie były one nawet jego zwierzęta domowe. Jeremy był wyraźnie zdenerwowany, gdy prowadził owce do rzeźni, gdzie wypełnił niezbędne papiery, aby potwierdzić śmierć owiec. Dodatkowo chciał się pożegnać ze zwierzętami, ale właściciel ubojni poinformował go, że zwierzęta już nie żyją.

W odcinku Clarkson widziany jest w samochodzie na łące, na której znajduje się stado owiec. Prowadząc samochód przed owcami, zbliża się do nich, a następnie osiąga pewną prędkość, aby zapędzić je do zagrody. Nie jest to celowe zabójstwo, gdyż owce nie są w stanie przewidzieć, w którym kierunku mają biec. Jednak jelenie i dziki również wcześniej przebiegały przed samochodami. Podczas gdy martwa owca byłaby wypadkiem, materiał filmowy byłby bardzo zabawny.

Choć owce Jeremy’ego Clarksona nie są szczególnie inteligentnymi zwierzętami, to są dobrym sposobem na zbieranie pieniędzy na cele charytatywne. Clarkson ma na swoim koncie bufor w wysokości 48 milionów PS48 i w razie sukcesu otrzymuje wynagrodzenie od Amazona. Ma zespół doradców, w tym doświadczonego farmera Kaleba Coopera, agenta ziemskiego Cheerful Charlie i specjalistę od suchych ścian kamiennych Geralda Coopera. Oprócz tych wesołych ludzi ma też dziewczynę i pasterkę Ellen Helliwell.

Program jest dostępny na Amazon Prime Video. Obejrzyj go teraz, aby poznać surowe realia hodowli owiec. Jeśli lubisz Jeremy’ego Clarksona, powinieneś obejrzeć jego nową serię wideo Amazon Prime, Clarkson’s Farm. W tym nowym show jest wiele wyzwań i pułapek, z którymi trzeba się zmierzyć. W odcinku Clarkson jest zmuszony zdecydować, czy odstawić trzy owce, gdy rozwiną się u nich choroby.

Podobne tematy