Jakie jest średnie roczne wynagrodzenie rolnika?

Jaka jest średnia roczna pensja rolnika? Co do zasady, wynagrodzenie wzrasta wraz z latami doświadczenia. W przypadku farmera z pięcio- lub sześcioletnim doświadczeniem, całkowite wynagrodzenie rosło systematycznie, osiągając pensję w wysokości 46 000 USD rocznie. Natomiast wraz ze wzrostem doświadczenia, płace odpowiednio wzrosły, do średnio 17 dolarów za godzinę. Ten artykuł da Ci jaśniejszy obraz tego, czego można się spodziewać w tej pracy.

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z kwiaciarniainspiracje.pl

Obowiązki zawodowe

Oprócz wyżej wymienionych obowiązków, roczna pensja farmera zależy od poziomu doświadczenia i czasu pracy. W wielu przypadkach pełnowartościowi specjaliści otrzymują wyższe wynagrodzenie. Niemniej jednak, doświadczenie i specjalizacja rolnika może uzasadniać odpowiednią podwyżkę wynagrodzenia. Podczas gdy pozostanie w tym samym dziale jest korzystne, awans może być trudny do osiągnięcia, chyba że specjalizujesz się w konkretnej dziedzinie. Z tego powodu możesz rozważyć założenie alertów o pracy lub przeniesienie się do innej firmy, aby zdobyć niezbędne doświadczenie.

Podczas gdy rolnicy nadal są zaangażowani w praktyczne działania, ich zadania mogą stać się bardziej złożone. Zadania te mogą obejmować budżetowanie, zarządzanie pracownikami, pozyskiwanie dostaw, sprzedaż produktów, prowadzenie dokumentacji finansowej oraz przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Od rolnika może być również wymagana sprawność fizyczna, ponieważ często pracuje on przez wiele godzin na zewnątrz. Dlatego też rolnicy muszą być sprawni fizycznie, aby odnieść sukces w tym zawodzie. Skala płac w tym zawodzie jest również bardzo zależna od czasu i miejsca zamieszkania i pracy.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie rolnika w skali roku jest zróżnicowane. Wynagrodzenie wzrasta wraz z latami doświadczenia. W 2005 roku przeciętny pracownik farmy otrzymał 34 640 dolarów wynagrodzenia. Oznacza to wzrost o 4 289 dolarów w ciągu sześciu lat. Ta pensja równa się 17$ za godzinę dla doświadczonego farmera. Wynagrodzenie nie jest jednak gwarantowane i może być niższe niż można by się spodziewać. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Oto kilka wskazówek dotyczących określenia rekompensaty, której możesz się spodziewać.

Wiele gospodarstw wiąże część wynagrodzenia swoich pracowników z wydajnością produkcji lub jakimś innym kryterium. Wiążąc wynagrodzenie z wydajnością, mogą motywować swoich pracowników. W pewnym badaniu około dwie trzecie pracowników otrzymało premię lub plan motywacyjny. Średnia premia wynosiła 2 351 dolarów rocznie. Podczas gdy wiele z tych premii było po prostu wypłatami pieniężnymi na koniec roku, niektóre były oparte na rentowności gospodarstwa w każdym roku.

Godziny pracy

Roczne wynagrodzenie farmera jest określane przez godziny pracy. Większość rolników jest samozatrudniona, ale niektórzy pracują dla gospodarstwa, które płaci im inaczej niż w pełnym wymiarze czasu pracy. Większość czasu spędzają pracując na zewnątrz i obsługując sprzęt. Mogą również zajmować się marketingiem i planowaniem dla swoich gospodarstw. Pracownicy gospodarstw rolnych zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzin, a nawet mogą pracować przez całą dobę podczas pracowitych sezonów. Rolnicy muszą również dbać o swoje rodziny, jeśli takie istnieją.

Kierownicy gospodarstw rolnych zarabiają średnio 75 790 dolarów rocznie. Przeciętny pracownik rolny zarabia od 30 649 do 37 511 dolarów, przy czym na wyższych stanowiskach otrzymuje się wyższe wynagrodzenie. Zakres wynagrodzenia dla pracowników rolnych jest różny, w zależności od ich doświadczenia, wykształcenia i rodzaju rolnictwa. Godziny pracy rolnika zależą od rodzaju upraw, które produkuje i wielkości jego gospodarstwa. Godziny pracy rolnika zależą od rodzaju upraw, które uprawia, ilości ziemi, którą posiada oraz warunków rynkowych.

Wymagane doświadczenie

Jeśli chcesz zostać rolnikiem, powinieneś najpierw podjąć pracę na stanowisku podstawowym. Chociaż możesz mieć pokusę, aby wskoczyć do rolnictwa bez żadnego doświadczenia, zawsze lepiej jest zdobyć je przed dokonaniem poważnej zmiany w życiu lub zainwestowaniem w swój biznes rolniczy. Stanowiska podstawowe to świetny sposób na rozwijanie swoich umiejętności, nawiązywanie kontaktów z innymi specjalistami, a nawet zabezpieczenie pracy w rolnictwie na średnim poziomie. Możesz również wykorzystać swoje doświadczenie, aby dostać pracę w doradztwie rolniczym lub w departamencie rządowym.

Jako asystent kierownika gospodarstwa możesz zacząć zarabiać około PS20,000. Twoje wynagrodzenie może wzrosnąć w miarę zdobywania doświadczenia i awansu. Farmer z ponad pięcioletnim doświadczeniem może zarobić do 50 000 PS. W niektórych przypadkach możesz nawet zarobić ponad PS70,000 jako starszy konsultant. Pensja Farmera będzie zależała od doświadczenia, lokalizacji i poziomu umiejętności. Niektórzy pracodawcy oferują swoim pracownikom świadczenia, takie jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne i program emerytalny. Niektórzy pracodawcy oferują nawet swoim pracownikom pojazdy, telefony komórkowe i zakwaterowanie.

Średnie wynagrodzenie

Średnie roczne wynagrodzenie rolnika wynosi 38 830 USD, przy czym najwyższe wynagrodzenie można znaleźć w San Francisco, CA. Innym wysoko płatnym miastem jest Fremont, CA. Oba te miasta biją średnią krajową odpowiednio o 5 760 dolarów i 8 275 dolarów. To różnica 26,3% i 26 275 dolarów ponad średnią krajową. Pomimo wysokiego poziomu wynagrodzeń, miasta te nie mają dużej liczby rolników.

Przy obliczaniu pakietu wynagrodzeń dla pracownika w branży rolniczej bierze się pod uwagę wiele czynników. Pod uwagę należy wziąć samo stanowisko, w tym doświadczenie i umiejętności. Doświadczeni pracownicy rolni często znajdą wiele miejsc pracy. Pracodawca powinien określić obowiązki na danym stanowisku, w tym wszelkie obowiązki nadzorcze, oraz ustalić konkurencyjny przedział. Ostateczny pakiet wynagrodzenia powinien być uzgodniony przez obie strony, biorąc pod uwagę sytuację finansową danej osoby i inne czynniki. Poniżej wymienione są niektóre czynniki, które wchodzą w skład obliczania przeciętnej pensji rolnika.

Podobne tematy