Dlaczego mój wieśniak nie uprawia roli?

Dlaczego mój wieśniak nie uprawia ziemi? Jeśli jesteś farmerem, prawdopodobnie spotkałeś się już z tym problemem. Twoje uprawy nie rosną szybciej, gdy śpisz. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby twoi wieśniacy pracowali. Możesz z nimi handlować i otwierać bramy. Jeśli próbowałeś już powyższych sposobów i nie pomogły, sprawdź niektóre z tych porad. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Mieszkańcy mogą ze sobą handlować

Jeśli chodzi o handel, będziesz musiał zapewnić swoim mieszkańcom wystarczającą ilość jedzenia. Oznacza to, że musisz dać im co najmniej 12 jednostek żywności dziennie. Buraki, marchewki i ziemniaki liczą się za jedną jednostkę. Chleb to cztery jednostki. Ponadto musisz dać im wystarczająco dużo łóżek, aby mogli spać w pobliżu. Jeśli masz dwóch wieśniaków, będziesz potrzebował co najmniej trzech łóżek dla nich i czterech dla dziecka.

Wieśniak może handlować z innymi wieśniakami, jeśli nie są oni rolnikami. Na przykład, jeśli masz dziesięć skór, możesz je wymienić z kaletnikiem, aby otrzymać jeden szmaragd. Możesz przechodzić między handlem klikając na strzałki u góry okna. Jeśli inny mieszkaniec wioski zaakceptuje Twoją ofertę, możesz przejść do następnego, klikając na strzałkach po prawej stronie ich nazwisk.

W rozszerzeniu MC-48735 korupcja nadal wpływa na zapasy wieśniaków i ich zdolność do sadzenia. Jednak nie-rolnicy mogą podnosić i wyrzucać nasiona, ale nigdy nie opróżnią slotu na pszenicę. W rezultacie, będą oni rzucać tylko połowę swojej pszenicy jako chleb, a nie będą produkować żadnego chleba dla siebie. Co więcej, nie wezmą pod uwagę pszenicy przy określaniu czy mają wystarczająco dużo jedzenia.

Handel z innymi wieśniakami to dobry sposób na podniesienie poziomu ich kariery. W menu handlu wyświetlane są poziomy kariery wieśniaków. Możesz zobaczyć odznaki związane z każdym poziomem, odwiedzając interfejs wieśniaka. Odznaki na ich ubraniach reprezentują ich poziom. Wyższe poziomy handlu nagrodzą Cię 3-6 doświadczeniem, a jedenaście lub więcej dla wieśniaków chętnych do rozmnażania. Pamiętaj jednak, że są pewni wieśniacy, którzy są bardziej chciwi niż inni.

Oprócz handlu z innymi wieśniakami, wędrowny handlarz może pomóc Ci w levelowaniu, oferując przedmioty, które chcesz. W zależności od wybranej waluty, możesz je wymienić na szmaragdy i inne przedmioty. Pamiętaj jednak, że ich zapasy są ograniczone i mogą je uzupełnić dopiero po powrocie do miejsca pracy. Muszą też zapłacić swoją sprawiedliwą część za handel.

Gdy wieśniak zostanie kartografem, jego profesja zostanie automatycznie zmieniona. Nie może handlować z bezrobotnymi mieszkańcami wioski, ponieważ będzie potrzebował pomocy w znalezieniu pracy. Bezrobotni wieśniacy mogą również wybrać naukę Profesji, choć jeszcze jej nie ukończyli. Gdy będą już dorośli, będą musieli mieć możliwość znalezienia pracy.

Mieszkańcy wsi to nie wszyscy rolnicy. Istnieją inne profesje, takie jak kowale i rolnicy. Podczas gdy ci drudzy zawsze będą nosić skórzane fartuchy, ci pierwsi będą nosić słomkowe kapelusze. Dodatkowo, te profesje będą miały wpływ na to, jak się zachowują. Bezrobotni wieśniacy będą się bardziej włóczyć niż ci drudzy. Są oni również określani jako nitwits. I choć te zawody mogą brzmieć ekscytująco, niekoniecznie są pomocne w rolnictwie.

Potrafią otwierać bramy

Wieśniacy są w stanie otworzyć drewniane drzwi, ale nie mogą otworzyć klap czy żelaznych drzwi. Mogą również wchodzić na drabiny, ale tylko wtedy, gdy inni wieśniacy popchną ich do góry. Nie ma SI, która pozwoliłaby im zejść z drabin. Wieśniacy nie są również w stanie otwierać bram ogrodzeniowych. Tak więc, jeśli wieśniak nie uprawia roli, nie powinien mieć możliwości wejścia na teren, dopóki nie zostanie do tego zmuszony.

W Minecrafcie wieśniacy nie mogą otwierać dla ciebie drzwi. Mogą jednak zamknąć drzwi w ciemności lub w deszczu. Niektórzy gracze zauważyli, że wieśniacy nie mogą przejść przez drewniane bramy ogrodzenia, ale mogą przejść, jeśli są one otwarte. Im więcej masz drzwi, tym większe prawdopodobieństwo, że wieśniacy będą się rozmnażać. Jeśli nie mają żadnych bram, nie będą mogli przejść.

Dodanie ogrodzenia ochroni również twoją wioskę przed zombie lub wrogimi mobami. Dodatkowo, ogrodzenie zatrzyma wieśniaków na stałe w ich domach. Użycie bramy sprawi również, że wieśniacy nie będą mogli oferować przedmiotów handlowych. Jest to szczególnie przydatne, jeśli nie masz w tej chwili żadnych farm. Upewnij się jednak, że masz wystarczająco dużo zasobów, aby zbudować wszystkie bramy. Pomocne jest również posiadanie w pobliżu kilku wieśniaków, gdy próbujesz zebrać jedzenie.

Chęć wieśniaka zależy od zapasów żywności. Jeśli wieśniacy mają wystarczające zapasy żywności, mogą otworzyć dla ciebie bramy. Muszą jednak być chętni do otwarcia dla ciebie swoich bram, zanim będziesz mógł skorzystać z innych opcji. Liczba zapasów żywności, które posiada wieśniak-rolnik, określi, jak bardzo będzie on skłonny otworzyć bramę dla rolnika, który nie zajmuje się rolnictwem. Nie ma czegoś takiego jak „proste” rozwiązanie.

Wieśniacy nie mają problemu z hodowlą, ale nakłonienie ich do pracy może być uciążliwe. Jeśli jeden wieśniak nie uprawia wystarczająco dużo ziemi, inny ją przejmie. Dlatego upewnij się, że dasz im trochę jedzenia, aby chętniej pracowali. Jeśli nie są, mogą znaleźć się w kompromitujących sytuacjach. Jest to kolejny sposób, aby powstrzymać ich od rolnictwa. Istnieje wiele różnych metod, aby uniemożliwić wieśniakom rozmnażanie się i nie chcą się dzielić jedzeniem.

Jeśli chciałbyś mieć więcej upraw niż może wyprodukować rolnik, możesz stworzyć klapy i umieścić je nad uprawami. Możesz otwierać klapy na górze upraw i przepuszczać przez nie światło. Jednak nie jest to zalecane dla początkujących. Mogą oni nie być zbyt dobrzy w rolnictwie, więc pamiętaj, aby ćwiczyć cierpliwość. Celem wieśniaka powinno być uzyskanie wystarczającej ilości plonów, aby zarobić na życie, więc klapy powinny być umieszczone kilka bloków powyżej upraw.

Podobne tematy